Utställningsresultat 2014

Dackekatten - Värnamo 14-05-03
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
GIC S*Asphagen's Ulla 7 3 Zvezdan Memedov CACS
S*Tante Bluhmes Fritjof 6 11 Thea Friskovec Ex1 BIV NOM

SE Prana's Bahula 4 11 Lene Glem Ex 1

 

 

Min Kattklubb - Kristianstad 14-02-23
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
IC S*Asphagen's Ulla 7 5 Hanna Jensen Grand int. Champion
SE Prana's Bahula 4 12 Jörgen Fritjof Ex 1, BIV, NOM
S*Tante Bluhmes Fritjof 6 12 Jörgen Fritjof Ex 1

 

Min Kattklubb - Kristianstad 14-02-22
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
IC S*Asphagen's Ulla 7 5 Lene Glem CAGCIB BIV -T
SE Prana's Bahula 4 12 Mikael Edström Ex 1
S*Tante Bluhmes Fritjof 6 12 Dorte Kaa Ex 1

 

Utställningsresultat 2013

Mästerkatten - Ljungbyhed 13-10-05
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
IC S*Asphagen's Ulla 7 5 Rolf Voeringer
CAGCIB, BIV, NOM

 

Darak - Dragör 13-08-04
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
IC S*Asphagen's Ulla 7 5 Jörgen Billing
Ex 2

 

Darak - Dragör 13-08-03
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
IC S*Asphagen's Ulla 7 5 Isabelle Maillard Chiavuzzo  CAGCIB BIV NOM

 

Sviss - Trelleborg 13 -06-09
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
 S*Timeda's Toka 7 9  Marino Koot CAC
 CH S*Timeda's Qhayenn  5 7 Lene Glem Internationell Champion
IC S*Asphagen's Ulla  7  5  Marino Koot

CAGCIB BIV-TOT NOM 

BEST IN SHOW

 

Sviss - Trelleborg 13 -06-08   
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
 S*Timeda's Toka  5  Marino Koot  Byte av färggrupp till grupp 7
 S*Timeda's Timotej  5 10  Mariono Koot Premier
 CH S*Timeda's Qhayenn  5 7  Marino Koot CACIB
IC S*Asphagen's Ulla  7  5  Henry Hornell CAGCIB NOM BEST IN SHOW

 

 Dackekatten- Värnamo 13-05-05   
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
 CH S*Timeda's Pandora 8    CACIB
 S*Timeda's Toka  5  12  Anne Khön CAC
 S*Timeda's Timotej  5 10  Anne Khön  CAP
IC S*Asphagen's Ulla 7 5 Anne Khön CAGCIB BIV-TOT NOM
IC S*Asphagen's Ulla        BIS Avelshona

 

Racekatten - Viby 13-05-05
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
CH S*Timeda's Qhayenn 5 Magdalena Kudra CACIB NOM

 

Dackekatten - Värnamo 13-05-04
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
S*Timeda's Timotej 5 10 Hanne-sofie Sneum CAP  NOM
S*Timeda's Qhayenn 5 7 Hanne-Sofie Sneum Champion

 

Stockholms kattklubb - Sollentuna
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
S*Timeda's Tamara 5 11 Glenn Sjöbom Ex 1 Biv NOM
S*Timeda's Tamara 5 11 Raimond Seatre Ex1 Biv NOM

 

Darak - Nyköbing Falster
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
S*Bay Meadowz Baltazar 4 Lone Lund Internationell Champion

 

  Min Kattklubb - Kristianstad 13-02-24
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
 S*Timeda'sUtopia  2 12  Geir Edvardsen  Ex 1
 S*Timeda's Toka  5  11  Anne-Gro Edström  Ex1
 S*Timeda's Pandora  8  9 Dorte Kaa Champion
S*Timeda's Qhayenn 5  9 Anne-Gro Edström CAC NOM

 

  Min Kattklubb - Kristianstad 13-02-23   
 Katt  Grupp  Klass  Domare Resultat 
 S*Timeda's Rut  6  Kristina Rautio  Ex 2
 S*Timeda's Toka  5  11  Mira Fonsen  Ex 2
 S*Timeda's Pandora  8  9  Geir Edvardsen  CAC
 S*Timeda's Timotej  7  11  Mira Fonsen  Ex 1